סיור קולינרי עם עתליה לכרתים

5 ימים מופלאים בדרום מזרח כרתים, יוון

     11-15/9/2019 > אזלו המקומות בסיור 
     22-26/9/2019 > אזלו המקומות בסיור

נצא לחמישה ימים מלאים בהם נחזור אחורה בזמן, נבקר בערי חוף יפיפיות, נטעם מאכלים שמיוחדים אך ורק לכרתים, נהנה מסדנאות של אוכל מקומי ומיינות משובחים ביקבים מיוחדים.

תכנית הסיור *

יום א- 22/9/2019    תל אביב- הרקליון

נחיתה בהרקליון, נסיעה לטברנה של נטאשה על הים, בה נשאיר את כל טרדותינו מאחור ונעבור למצב "סיגה- סיגה" שמאפיין את כרתים. ניסע למלון שלנו, נכיר את ואסיליס הבעלים הנחמד, נתמקם ונקפוץ לטברנה השכנה, עם האוכל הטעים של הריס.

יום ב- 23/9/2019

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נעלה להרים, לכפר ששבה את ליבו של אחי, נבקר את המקומיים דוברי היוונית (עם תרגום של ניקוס, דובר האנגלית היחיד בכפר), נטעם מתוצרתם, ונלמד מהם להכין מאפים כרתיים. משם נמשיך לכפר הצמוד לטעימות של יין מענבים מקומיים, מלווים במאזטים מהקפיניון של ניקי. נשוב למלון להתארגן ונצא לארוחת דגים בטברנה של ג'ורג' על הים, בעיר הדרומית ביותר באירופה.

יום ג- 24/9/2019

לאחר ארוחת הבוקר במלון, ניסע לסיטיה, עיר הנמל היפיפיה בחלק הצפוני של האי, נעבור בין היצרנים המקומיים, בין חנויות הגבינות לדגים, בין המאפיות לחנויות התבלינים ונגלה את המאפה שמגיעים עבורו היוונים כל הדרך מאתונה וסלוניקי. נמשיך למנזר עתיק שבו אחד מהיקבים המשובחים בכרתים, נטעם יין ושמן זית ונסיים את הביקור בטברנה הקטנה שבתוך המנזר עם ארוחת צהריים מקומית. בערב נפגוש את הלני במסעדה היפה שלה על הים, בכפר הסמוך למלון ונטעם מהתבשילים הבשריים הנפלאים שהיא מתקינה.

יום ד- 25/9/2019

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נפגוש את מנוליס הדבוראי, שעזב חיים תוססים באתונה ואהבתו לדבורים הביאה אותו לכרתים, נטעם דבש ומוצריו ונשמע ממנו עד כמה זה בריא לנו. לאחר מכן נעלה לכפר יפיפה שבו מתגוררים יוונים ותושבים משאר העולם. נעשה סיבוב קצר במוזיאון ובבית הספר העתיק ונשב לארוחת צהריים סביב עץ הפלפלון ומול הנוף של ההרים והים.

לאחר הארוחה, נהנה מזמן חופשי בו נוכל לקפוץ לים שנמצא במרחק של 50 מטרים מהמלון, להנות בבריכה או לטייל לאורך הטיילת הקסומה של מקרי גיאלוס. ב 19:30 נפגש סביב הבריכה למסיבת פרידה, חפלה יוונית עם מוסיקה חיה וארוחה על האש.

יום ה- 26/9/2019   

לאחר ארוחת הבוקר במלון, עם המזוודות הארוזות, נצא לכיוון הרקליון עם תחנות נפלאות בדרך. נעצור באגיוס ניקולאס, העיירה הציורית שחביבה מאד על תיירים מכל העולם לסיבוב חופשי סביב האגם ובין החנויות המקסימות. לאחר שעתיים ניסע לכיוון הרקליון ונסיים בהפתעה משמחת לפני הטיסה הביתה. בערב נגיע לשדה התעופה ונטוס לארץ.  הרקליון- תל אביב

  • התכנית הינה כללית ועשויה להשתנות *

* ייתכנו שינויים בשעות הטיסות

 פרטים נוספים? מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם